Aktualizacja algorytmu Google [Czerwiec 2019]

algorytm google

Kilka razy w roku Google wprowadza większą aktualizację swojego algorytmu wyszukiwania. W praktyce są to poprawki mające na celu zwiększenie skuteczności wyszukiwań oraz poprawę działania całej wyszukiwarki. 2 czerwca na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, gigant z Mountain View poinformował o najnowszej aktualizacji, która miała wejść w życie dzień później.

3 czerwca 2019 roku wdrożona została aktualizacja głównego algorytmu wyszukiwarki, o nazwie June 2019 Core Update. Obecnie aktualizacja jest implementowana w centrach danych, a jej efekty zauważymy zapewne w ciągu kilku najbliższych dni. Spekuluje się, że zmiany mają dotyczyć linków i oceny ich wagi dla pozycji. Jedyna oficjalna informacja z Google dotycząca nadchodzących zmian to… uspokojenie i zalecenie by nie podejmować żadnych działań. Zmiana nie ma związku z awarią, jaka wystąpiła w indeksacji stron w połowie marca.

Każdemu, kto pozycjonuje swoją witrynę, zalecamy sprawdzenie aktualnych pozycji oraz obserwacje ich w najbliższych tygodniach. Zmiany w głównym algorytmie mogą spowodować wzrosty widoczności niektórych stron, kosztem innych. Niestety w takim przypadku bardzo rzadko jest możliwość naprawy i odbudowy pozycji w ciągu kilku dni. Pozostaje nam mozolna praca i dalsze, regularne działania SEO.

Więcej informacji o aktualnych zmianach znajdziecie na koncie Google.

Rate this post
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Umów się na niezobowiązujące spotkanie.

Zostaw kontakt do siebie

Nasz doradca oddzwoni do Ciebie najszybciej jak to możliwe.