Apple Business Connect — nowość dla firm

apple-business-jak-zalozyc

Polacy przyzwyczaili się do możliwości oceniania firm, restauracji i sklepów w usługach Google. Wizytówki firmy w Google to także źródło informacji np. na temat godzin otwarcia, lokalizacji czy oferty. I kiedy wydawałoby się, że nic w tej materii nie ulegnie zmianie, do gry wchodzi… Apple!

Gigant z Cupertino uruchamia nową usługę — Apple Business Connect. Jest to rozwiązanie bliźniacze do możliwości oferowanych od lat przez Google, jako wizytówka firmowa w wyszukiwarce. Apple Business Connect pozwala na zarządzanie właścicielom firm ich wizerunkiem w programach z ekosystemu nadgryzionego jabłka, takich jak Apple Maps, Messages, Wallet i Siri. Z punktu widzenia biznesowego najważniejszym elementem będzie możliwość dodania firmy do Map oraz tzw. Showcase. Jest to nic innego jak miejsce do zaprezentowania oferty swojej firmy. Oczywiście nie daje to takich rozbudowanych możliwości, jak własna strona internetowa, ale może być jej doskonałym uzupełnieniem.

#image_title

Jak założyć Apple Business Connect?

Działanie Apple Business Connect jest bliźniaczo podobne do dobrze nam znanych usług Google. Także rozpoczęcie przygody z nowym system Apple wygląda znajomo. Do założenia profilu swojej firmy w Apple Maps wymagana jest rejestracja oraz podanie Apple ID. Możemy to zrobić zarówno z komputera, jak i urządzenia mobilnego. Następnie użytkownik musi przejść weryfikację. Ma to na celu uniknięcie zakładani profili firm m.in. przez konkurencję. Kiedy już potwierdzimy, że posiadamy prawa do prowadzenia profilu danej firmy, otrzymujemy możliwość uzupełnienia i personalizacji wizytówki.

Czy warto założyć Apple Business Connect w Polsce?

Mapy Google biją w naszym kraju rekordy popularności, czy podobnie będzie z nową usługą od Apple? Ogromnym problemem na drodze rozwoju tej usługi w Polsce może być fakt, że zaledwie 11% Polaków korzysta z urządzeń Apple. Jest to więc stosunkowo niewielka grupa odbiorców i korzyści z prowadzenia swojego profilu nie będą tak duże, jak w rozwiązaniu konkurencji. Nie można jednak bagatelizować tej możliwości! Apple Business Connect to kolejna możliwość dotarcia do klientów i zapewnienia sobie darmowej reklamy, co powinno przyciągnąć właścicieli firm i zachęcić ich do poznania tego rozwiązania.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Wdrożenie Consent Mode v2

Wypełnij pola aby umożliwić nam kontakt z Tobą.